Extrémní slaňování z 62 metrů z nejvyššího mostu v ČR nad řekou Hačka v Chomutově, z televizní věže v Harrachově z 36 metrů,
z jeřábu od 50 do 110 metrů v Praze, Plzni, Olomouci, Ostravě a Brně
 
 Doprovodné programy
 Jiří Stolín, Xtreme Sports
 na www.bungyjump.cz
 
Extrémní slaňování
TV Věž Harrachov 36 m
Ceník slaňování
Termíny slaňování
 
Speletování
TV Věž Harrachov 36 m
Termíny speletování
 
Historie firmy
Kontakt
 
Napište nám
 
 
 
@ 2007 Grafika a design:
Jiří Stolín, Xtreme Sports

Bungee Jumping
> Extrémní slaňování > Speletování / Jumarování

Jumarování je z lingvistického i odborného hlediska nesprávný výraz pro metodou výstupu po laně, která se používá v horolezectví, speleologii, stromolezení a při výškových pracích.

Spočívá v používání dvou blokantů (jumarů či jümarů) – mechanických pomůcek (svírek), které se posunují po laně pouze jedním směrem (tedy vzhůru) a lezec mezi nimi střídavě přenáší váhu. Existuje několik uspořádání a druhů blokantů, které se používají v různých situacích.

V rychlostním výstupu po laně se také pořádají závody, které mají zejména mezi jeskyňáři již dlouholetou tradici. V Českém krasu je nejznámější soutěž Chlumochod, pořádaná Speleologickým klubem Praha, na stránkách závodů se evidují rekordy.

Mistrovství v průmyslovém lezení Sambar steel pořádá na Kladně firma Sambar ve spolupráci s výrobcem Singing Rock, mimo jumaorvání zde závodí také jednotlivci v průmyslovém lezení a týmy v záchraně zraněného. Mezi podobné závody patří Mistrovství ČR ve stromolezení a mezinárodní závody v průmyslovém lezení v Německu.

Závodí se na 33 m a 80 m. Nejlepší časy se pohybují okolo 40 s (33 m) a 4 min (80 m). Současný rekord činí 34,48 s. S každým rokem se ale nejlepší časy snižují, protože se závodní podobě této metody výstupu věnuje stále více lidí a závody dostávají vyšší úroveň. Zároveň je ale potřeba zmínit, že tito závodníci se zaměřují pouze na jednorázový rychlostní výstup, nikoliv na komplexní zvládnutí jednolanové techniky.

INFORMACE PRO ZÁJEMCE O SPELETOVÁNÍ V HARRACHOVĚ

Kritéria
Chlapci i děvčata, muži i ženy. Zájemci by neměli být po vážných operacích páteře, srdce a těžkých úrazech či onemocněních. Před každým slaněním účastník stvrdí svým podpisem, že tyto úrazy či onemocnění neprodělal.

Speletování / Slanění může absolvovat osoba starší 18 let, která se prokáže OP. Mladší zájemci potřebují písemný souhlas rodičů nebo zákonného zástupce, jež jsou přítomni.

Sezóna
únor, březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, prosinec
- (viz Termíny speletování)
Čas
běžně od 11 do 16 hodin, dle volných míst při rezervaci (čas je přidělován provozovatelem při rezervaci na konkrétní den)
Ceník
Speletování a následné slanění z věže - Kč 3.798,-- / osoba
Objednávky na speletování zasílejte na náš email bungyjump@seznam.cz
Rezerevace
Pořadí zákazníků na věži určuje výhradně provozovatel. Se zakoupeným poukazem proveďte rezervaci na našem emailu alespoň 7 dní předem.
Zakoupený poukaz
Bez vytištěného poukazu nelze slanění provést.
Počasí
Speletujeme / Slaňujeme za každého počasí
Oblečení
Dle Vašeho uvážení. Speletování / Slaňování nevyžaduje speciální oblečení. Doporučujeme kožené rukavice vlastní - nutné. Z hygienických důvodů není možné rukavice mezi zákazníky střídat.
Před Speletováním / slaněním
Účastník vypíše registraci, kde stvrdí svým podpisem, pravidla a chování během speletování / slaňování a po speletování / slaňování. Má také možnost objednat si videozáznam na DVD.
Po speletování / slanění
Každý účastník obdrží po speletování / slanění certifikát o úspěšném speletování / slanění.

-->